OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

14 lutego 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcamy do podjęcia zupełnej abstynencji od alkoholu i innych używek na czas Wielkiego Postu i na dłużej!

2. Środą Popielcową (17.02) rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu, podobnie jak w Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły, czyli zarówno powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, jak też spożycie tylko jednego posiłku do syta. Obowiązek postu ilościowego dotyczy osób od 18. do 60. roku życia. Inne osoby mogą pościć dobrowolnie. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje natomiast do końca życia w każdy piątek (chyba że przypada wtedy uroczystość) oraz w Środę Popielcową i Wielki Piątek (tradycyjnie także w Wigilię Bożego Narodzenia).

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 12.30 (bezpośrednio po Mszy św.) i wieczorem o godz. 17.30. Natomiast nabożeństwa Gorzkich żali będą sprawowane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.30. Zachęcamy do gorliwego udziału w tych pobożnych praktykach. Przypominamy, że z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny. 

4. Składamy najserdeczniejsze życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!