OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 czerwca 2021

1.      Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach,
lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem.

2.      Jutro patronuje nam św. Alojzy Gonzaga, alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

3.      W środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.      W środę będziemy przeżywać Dzień Ojca. Na Mszach Świętych w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5.      Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00,
a w niedzielę o godz. 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie

6.      W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
Msza św. z  homilią o godz. 12.00.

7.      W piątek 25 czerwca przypada 45. Rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. W tym dniu będzie sprawowana Msza Święta w Katedrze Radomskiej o godz. 18.00. Modlić się będziemy za uczestników wydarzeń radomskich w 1976 roku. Uroczystość będzie transmitowana przez telewizję DAMI.

8.      Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli 20 czerwca dyspensy od uczestnictwa we mszy św. w niedzielę i święta zostały zniesione we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!