Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020

  1. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Marii Magdaleny
  2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy, patronki Europy
  4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła
  5. Tego samego dnia czcimy też świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 26 lipca po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 na parkingach obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zachęcamy również, aby wszyscy kierowcy i podróżujący włączyli się w tegoroczną akcję św. Krzysztof, która jest apelem, z którym zwraca się Stowarzyszenie na Rzecz Misyjnych Środków Transportu (MIVA Polska) do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Akcja ta jest prowadzona z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W parafiach odbywa się wtedy coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców ze zbiórką na pomoc misjonarzom. Ofiary będzie można złożyć po każdej Mszy św. do puszki przy wyjściu z kościoła i przy okazji błogosławieństwa naszych pojazdów
  6. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz. 17.00 – 17.45

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia