Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. W tym trudnym czasie dla świata i naszej Ojczyzny szukajmy umocnienia i pokoju w Bogu, który jest Miłosierdziem i wołajmy „Jezu ufam Tobie”. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia
  2. W czwartek, 23 kwietnia, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski a w sobotę, 25 kwietnia święto świętego Marka Ewangelisty
  3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny
  4. Informujemy, iż nadal (do dzisiejszej niedzieli 19 kwietnia) obowiązuje ograniczenie liczby uczestników zgromadzeń religijnych do 5 osób (oprócz osób sprawujących kult religijny)
  5. Od poniedziałku 20 kwietnia w naszym Kościele Garnizonowym podczas każdej Mszy św., może uczestniczyć do 35 osób
  6. Od dnia 16 kwietnia br., na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w miejscach ogólnodostępnych, budynkach użyteczności publicznej (kultu religijnego) wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki. Wszystkie osoby uczestniczące we Mszy św. w Kościele Garnizonowym prosimy o dostosowanie się do w/w rozporządzenia
  7. Przypominamy, że wszyscy wierni Ordynariatu Polowego i Diecezji Radomskiej oraz znajdujący się na jej terenie mogą korzystać z udzielonej przez naszych Biskupów dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest ważna aż do odwołania stanu epidemii. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez codzienne i niedzielne transmisje Mszy świętych za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu w swoich domach
  8. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną ofiary za odprawione intencje mszalne można również przekazać na nasze konto parafialne. W tytule przelewu prosimy umieścić informację dotyczącą daty, godziny oraz intencji zamawianej Mszy św. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy składają ofiary na rzecz Parafii Wojskowej w Radomiu na nasze konto parafialne nr 91 1020 4317 0000 5102 0413 0597. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
  9. Kancelaria Parafii Wojskowej w Radomiu została tymczasowo zamknięta. Sprawy pilne i losowe prosimy zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 884-829-750

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia