Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020

  1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie
  2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Parafian i gości naszego Kościoła Garnizonowego. Po Mszy św. zapraszamy na koncert kolędowo – noworoczny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Garnizonu Radom pod batutą kpt. Łukasza Kukulskiego. Z towarzyszeniem orkiestry wystąpią soliści: Magdalena Rucińska – solistka Polskiej Opery Królewskiej oraz Stasiek Kukulski
  3. We wtorek, 21 stycznia, przypada 29 rocznica przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce przez św. Jana Pawła II. O godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną
  4. Również we wtorek przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć
  5. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  6. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary
  7. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia