OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały
 2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w trudnym czasie walki z epidemią 
 3. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926 – 1948
 4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo październikowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 17.30
 5. Zbliża się listopad. Jest to szczególny miesiąc modlitwy za naszych bliskich zmarłych, których tradycyjnie polecamy w modlitwie wypominkowej. Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach są wyłożone kartki, na których możemy wpisać intencje na wypominki. Za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej w Kościele Garnizonowym będą następujące modlitwy: 
  • W dniach 2 – 7 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 – różaniec w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej z odczytywaniem imion zmarłych. 8 listopada (niedziela) – różaniec: godz. 17.15,
  • Przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. modlitwa z odczytywaniem imion zmarłych, 
  • Przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami składamy w zakrystii
 6. W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i powtórnym wprowadzeniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach Biskup Polowy Wojska Polskiego – JE. Ks. Bp Józef Guzdek udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Dyspensa obowiązuje do odwołania

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia