OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni dziś o godz. 17.30.
  3. W dniu jutrzejszym, w poniedziałek 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia NMP. Msza św. z okolicznościową homilią o godz. 12.00, a po niej ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwo majowe.
  4. We wtorek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci polecajmy opiece naszego Pana.
  5. W środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym roku procesja Bożego Ciała ulicami miasta – od Kościoła Św. Jana do Katedry została odwołana. Po mszy św. o godz. 12.00 będziemy mogli uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Podczas procesji zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz.17.30
  7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej przed mszą św. o godz. 12.00 i 18.00.
  8. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00, a w niedzielę o godz. 17.30
  9. Przypominamy o obostrzeniach epidemicznych. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!