OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.08.2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dzisiejsza niedziela została ogłoszona jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach a skala zniszczeń porażająca. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu – dziś po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar pieniężnych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Ofiary można złożyć do puszki przy wyjściu z Kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać 
  2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku
  4. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz. 17.00 – 17.45 

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia