ZESŁANIE DUCHA ŚW. 23 maja 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy
  2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
    To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze św. o godz. 12.00 i 18.00.
  3. W środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Pamiętajmy
    w modlitwach o naszych mamach , tych żyjących jak i tych zmarłych.
  5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić
    o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  6. W piątek na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych ONZ.
  7. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są celebrowane od poniedziałku
    do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
  8. Przypominamy o obostrzeniach epidemicznych. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.