Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. W tym czasie zagrożenia epidemicznego zachęcamy do modlitwy w intencji chorych oraz wszystkich służb, które chronią społeczeństwo przed rozprzestrzenianiem się wirusa
  2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich
  3. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz stosując się do zarządzenia Biskupa Polowego Wojska Polskiego informujemy, iż w trosce o zdrowie wiernych odwołujemy zaplanowane w okresie Wielkiego Postu rekolekcje wielkopostne, nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali
  4. Praca Kancelarii Parafii Wojskowej w Radomiu zostaje ograniczona tylko do spraw pilnych i losowych. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel.: 884-829-750, (48) 307-04-24, 261-511-450, lub e-mail: parafiawojskowa-radom@wp.pl
  5. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Józefa Guzdka, zachęcamy wiernych do pozostania w domach i uczestniczenia we Mszy św. przez środki masowego przekazu. Jednorazowo w Eucharystii może wziąć udział 50 osób
  6. Radio Plus Radom i TV Dami transmitują Msze święte z katedry Opieki NMP w Radomiu w każdą niedzielę o godz. 12.30. Ponadto Radio Plus Radom transmituje Msze św. w dni powszednie o godz. 6.00. 
    Msze św. transmitowane są również poprzez internet z sanktuariów w Skarżysku-Kamiennej o godzinie 20.15 (www.ostrobramska.pl) i w Wysokim Kole o godzinie 9.00 (www.wysokiekolo.pl)
  7. Chrześcijanin przyjmuje każde doświadczenie życiowe w duchu wiary i stara się o to, aby przeżywać je w łączności z Ofiarą Chrystusa. Pomocą w takim przeżywaniu trudnych sytuacji jest zawsze modlitwa. Dlatego po błogosławieństwie odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże” z prośbą o miłosierdzie dla świata i oddalenie epidemii koronawirusa oraz w intencji chorych oraz osób poświęcających się chorym i podejmujących działania, których celem jest bezpieczeństwo zdrowotne społeczeństwa a także za ofiary wirusa

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia