OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCY 2 maja 2021

 1. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy uświetnili swoją pracą i zaangażowaniem oprawę uroczystości związanej z objęciem przeze mnie urzędu proboszcza tej parafii. Dziękuję jednocześnie uczestnikom za obecność i modlitwę podczas wspomnianego wydarzenia.
 2. Jutro wspominamy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu przypada również uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów zostanie odprawiona o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Prosimy o dostosowanie się do zaleceń dotyczących ilości osób mogących jednocześnie przebywać w świątyni.
 3. W środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 12.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej grzechy  Najświętszemu Sercu Jezusa.
 6. W sobotę 8 maja przypada 76 rocznica zakończenia II wojny światowej. 
  W tym dniu obchodzimy również święto patronalne naszej parafii pod wezwaniem św. Stanisława biskupa i męczennika. Msze św. w dniu odpustu 
  o godz. 12.00 i 18.00. Główna Msza św. pod przewodnictwem
  ks. bpa Marka Solarczyka – Ordynariusza Diecezji Radomskiej będzie sprawowana o godz. 12.00. Na zakończenie liturgii zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa ufundowana przez IPN, a poświęcona dwóm kapłanom z ziemi radomskiej, którzy zostali zamordowani z rąk sowieckich w czasie II wojny światowej.
 7. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. 
  W naszym kościele nabożeństwa majowe będziemy celebrowali od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00, a w niedzielę o godz. 17.30.
 8. Informujemy, że I Komunia św. – pierwszej grupy kandydatów, odbędzie się w niedzielę 16 maja o godz. 12.00. Już teraz prosimy, aby tego dnia skorzystać z nabożeństw w naszym kościele celebrowanych w innych godzinach. Powodem jest umożliwienie rodzicom dzieci komunijnych i ich gościom zachować przede wszystkim wymagania sanitarne co do liczby uczestników uroczystości.
 9. Przypominamy o obostrzeniach epidemicznych. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!