Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem
  2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą celebrowane w porządku niedzielnym
  3. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia
  4. Władze państwowe rozporządzeniem Rady Ministrów z 10 kwietnia br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przedłużyły ograniczenie liczby uczestników zgromadzeń religijnych do 5 osób (oprócz osób sprawujących kult religijny). Przypominamy, że wszyscy wierni Ordynariatu Polowego i Diecezji Radomskiej oraz znajdujący się na jej terenie mogą korzystać z udzielonej przez naszych Biskupów dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest ważna aż do odwołania stanu epidemii. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez codzienne i niedzielne transmisje Mszy świętych za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu w swoich domach
  5. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną ofiary za odprawione intencje mszalne można również przekazać na nasze konto parafialne. W tytule przelewu prosimy umieścić informację dotyczącą daty, godziny oraz intencji zamawianej Mszy św. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy składają ofiary na rzecz Parafii Wojskowej w Radomiu na nasze konto parafialne nr 91 1020 4317 0000 5102 0413 0597. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
  6. Kancelaria Parafii Wojskowej w Radomiu została tymczasowo zamknięta. Sprawy pilne i losowe prosimy zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 884-829-750, (48) 307-04-24
  7. Wszystkim naszym Parafianom i sympatykom naszej Parafii Wojskowej na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim błogosławi

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia