Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”
  2. W dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
  3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. Również w środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Kombatantów Misji Pokojowych i Ich Rodzin z okazji 10 rocznicy utworzenia Koła nr 45 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Radomiu
  5. W czwartek o godz. 9.00 przed Kościołem Garnizonowym na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza zostaną złożone wieńce oraz odmówiona modlitwa w intencji poległych i zmarłych z okazji 75 rocznicy zakończenia w Radomiu okupacji niemieckiej
  6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy
  7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Parafian i gości naszego Kościoła Garnizonowego. Po Mszy św. ok. godz. 12.50 zapraszamy na koncert kolędowo – noworoczny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Garnizonu Radom pod batutą kpt. Łukasza Kukulskiego. Z towarzyszeniem orkiestry wystąpią soliści: Magdalena Rucińska – solistka Polskiej Opery Królewskiej oraz Stasiek Kukulski
  8. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii. Msza św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli tegoroczną kolędę zostanie odprawiona w czwartek 16 stycznia o godz. 18.00

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia