OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 25 kwietnia 2021

W pierwszą niedzielę kanoniczego objęcia urzędu proboszcza Parafii Wojskowej w Radomiu pragnę pozdrowić wszystkich ludzi związanych ze służbą wojskową jak również sympatyków tej świątyni. W tym szczególnym dniu zapewniam wszystkich o modlitwie, a jednocześnie wyrażam pragnienie dalszego  budowania na gruncie tej parafii wspólnoty silnej wiarą i wzajemną życzliwością.
Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. 
We wtorek o godz. 13.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji żołnierzy i pracowników 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
W środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwa majowe będziemy celebrowali od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00, a w niedzielę o godz. 17.30.
W przyszłą niedzielę 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, w tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić o rychłą kanonizację bł. ks. mjr Bolesława Strzeleckiego, kapelana wojskowego, który całe swoje kapłańskie życie związał z Radomiem, a w 1939 roku otaczał opieką duszpasterską nasz Kościół Garnizonowy. Wspomniany męczennik jest nazywany Radomskim św. Franciszkiem. W tym dniu przypada 80 rocznica Jego męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz
W niedzielę za tydzień przed każdą Mszą św. zapraszamy na modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 9.00 
W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które mają przystąpić do I komunii św. 16.maja.
Już teraz informujemy, że uroczystości związane z dniem 3 Maja zostaną odprawione w naszej parafii o godz. 12.00 z zachowaniem odpowiedniej ilości uczestników.
Przypominamy o obostrzeniach epidemicznych! W naszej świątyni jednocześnie  może przebywać maksymalnie 30 osób. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu (1,5 m) i obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!