OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dziś także naszymi ofiarami możemy wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary będzie można złożyć do puszki po każdej Mszy św. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
  2. Dziś także na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej 
  3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zawierzymy dobremu Bogu podczas Mszy świętej o godz. 12.00
  4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. 
    Na nabożeństwo październikowe zapraszamy po Mszy św. o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 17.30
  5. Zbliża się listopad. Jest to szczególny miesiąc modlitwy za naszych bliskich zmarłych, których tradycyjnie polecamy w modlitwie wypominkowej.  Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach są wyłożone kartki, na których możemy wpisać intencje na wypominki. Intencje wypominkowe można składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej w naszej parafii, w dniach 2 – 8 listopada będzie odmawiany różaniec. Przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. będą odczytywane imiona zmarłych, a o godz. 9.00 odprawiana będzie Msza święta.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia