Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz
    39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy
  3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza
  4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki
  5. Z racji przypadającej w poniedziałek 18 maja 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. jako nasze parafialne dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II
  6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
  7. Przypominamy, iż zgodnie z zarządzeniem władz państwowych określającym liczbę uczestników w obiektach kultu religijnego w naszym Kościele Garnizonowym może uczestniczyć we Mszy świętej nie więcej niż 35 osób. Wierni uczestniczący w liturgii, zgodnie z przepisami państwowymi, mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki
  8. W sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Numer telefonu podany jest w gablotach informacyjnych i na internetowej stronie naszej parafii

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia