OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1.11.2020

NIEDZIELA. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszą modlitwą obejmiemy naszych bliskich zmarłych, parafian – żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej Garnizonu Radom i Grójec, zmarłych, którzy modlili się w naszej wojskowej świątyni, zmarłych Biskupów Polowych, księży kapelanów oraz poległych obrońców naszej Ojczyzny. Msze św. będą celebrowane o godz. 10.00, 12.00 i 18.00
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00
  4. W dniach 2 – 7 listopada po Mszy św. o godz. 12.00, 8 listopada (niedziela) – godz. 17.15 zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.
  5. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do modlitwy wypominkowej. Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach wyłożone są kartki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, za których pragniemy się modlić. Wypisane kartki składamy w zakrystii
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom
  7. Informujemy, że do końca listopada kancelaria parafialna będzie czynna: wtorek, czwartek, sobota w godz. 16.30 – 17.45. Dostęp do kancelarii jest przez wejście główne do Kościoła
  8. Z głębokim żalem informujemy, że 30 października zmarł ks. kan. Mirosław DRAGIEL SAC, Kapelan Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, który od wielu lat służył pomocą duszpasterską w naszym Kościele Garnizonowym. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kościele Garnizonowym i w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej 124 w Radomiu we wtorek, 3 Listopada 2020 r.:
  • Godz. 11.00 – Kościół Garnizonowy. Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Mirosława
  • Godz. 13.00 – Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej 124 w Radomiu. Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Mirosława. Po Mszy św. pochówek na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia