Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika 
 2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 3. W piątek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, św. Maksymiliana Marię Kolbego, który został zamordowany w oświęcimskim obozie koncentracyjnym.   Św. Maksymilian jest patronem naszej kaplicy, w której o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji więźniów obozów i łagrów (wejście od strony ul. Piłsudskiego) 
 4. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg
 5. Także 15 sierpnia wspominamy 100. rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za Polskich Żołnierzy w dniu Ich święta. O godz. 12.00 pod przewodnictwem JE ks. bp Piotra Turzyńskiego – Biskupa Pomocniczego Diecezji Radomskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby w naszych modlitwach zawsze pamiętać 
  o Polskich Żołnierzach, Pracownikach Resortu Obrony Narodowej 
  i wszystkich związanych z Siłami Zbrojnymi
 6. Przyszła niedziela 16 sierpnia została ogłoszona jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach a skala zniszczeń porażająca. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu – w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zorganizowana zbiórka ofiar pieniężnych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych 
 7. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz. 17.00 – 17.45 

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia