Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2020

  1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 12.30 i 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 11.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach
  2. W Kościele powszechnym przeżywamy dziś niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Dzieło Pomocy Ad Gentes działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza zbiórkę ofiar pieniężnych – jest to tzw. jałmużna wielkopostna na misje. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki przy wyjściu z Kościoła
  3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki
  4. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy
  6. Już dziś zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy 22 marca w IV niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. mjr Krzysztof Szustak OSPPE. Porządek rekolekcji: w niedzielę nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 i 18.00. W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  7. W Wielkim Poście pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia