Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego
  2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Procesja centralna rozpocznie się o godz. 9.30 Mszą św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela (Kościół Farny) a zakończy przy Radomskiej Katedrze. Przy naszym Kościele Garnizonowym wyznaczony jest trzeci ołtarz. Msze św. w naszym kościele w uroczystość Bożego Ciała będą celebrowane o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. Z racji procesji nie będzie Mszy św. o godz. 10.30
  3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
  4. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30
  5. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich Ofiarodawców obejmujemy wdzięczną modlitwą, szczególnie pamiętając w czasie coniedzielnej Mszy świętej w intencji Parafian i wszystkich modlących się
    w naszej wojskowej świątyni

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia