Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele
 2. Dzisiaj wspominamy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. W Katedrze Radomskiej o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Henryka TOMASIKA – Biskupa Radomskiego. Eucharystia będzie transmitowana na stronach internetowych Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) i Katedry Radomskiej (www.katedra.radom.pl) oraz przez Radio Plus i Telewizję Dami. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i ograniczeniem osób, które mogą uczestniczyć w liturgii (w katedrze może uczestniczyć we Mszy świętej nie więcej niż 70 osób) zachęcamy do korzystania z tych transmisji
 3. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii
 4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa
  i męczennika, głównego patrona Polski, patrona naszej Parafii Wojskowej. W tym dniu przypada także 75. rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuacją epidemiologiczną – planowane uroczystości będą miały skromny wymiar. O godz. 11.45 na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przed Kościołem Garnizonowym zostaną złożone wiązanki kwiatów. O godz. 12.00 w Kościele Garnizonowym zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Bp Henryka TOMASIKA – Biskupa Radomskiego w intencji poległych i pomordowanych w okresie II Wojny Światowej oraz w intencji naszych Parafian, żołnierzy i rodzin wojskowych Garnizonów Radom i Grójec oraz wszystkich związanych z naszą wojskową świątynią
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
 6. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną ofiary za odprawione intencje mszalne można również przekazać na nasze konto parafialne.
  W tytule przelewu prosimy umieścić informację dotyczącą daty, godziny oraz intencji zamawianej Mszy św. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy składają ofiary na rzecz Parafii Wojskowej w Radomiu na nasze konto parafialne nr 91 1020 4317 0000 5102 0413 0597. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
 7. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych z dniem 20 kwietnia 2020 r. uległ zmianie przepis określający liczbę osób mogących uczestniczyć w liturgii. W naszym Kościele Garnizonowym może uczestniczyć we Mszy świętej nie więcej niż 35 osób. Wierni uczestniczący w liturgii, zgodnie z przepisami państwowymi, mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki
 8. Przypominamy o udzielonej aż do odwołania wszystkim wiernym dyspensie od uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i świątecznych. Wszystkich, którzy korzystają z dyspensy zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła i uczestnictwa we Mszy świętej transmitowanej przez radio, telewizję i internet
 9. W sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Numer telefonu podany jest w gablotach informacyjnych i na internetowej stronie naszej parafii

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia