Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione
  2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie
  3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa po Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź św. w piątek przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00
  6. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz. 17.00 – 17.45

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia