Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji pomordowanych, poległych oraz zmarłych Żołnierzy Niezłomnych, oraz zmarłych członków Radomskiego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i członków organizacji niepodległościowych upamiętniających okres zniewolenia komunistycznego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się przy pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość przy ul. Władysława Beliny-Prażmowskiego
  3. W środę, 4 marca, w liturgii Kościoła czcimy świętego Kazimierza, polskiego królewicza – Patrona Radomia i Diecezji Radomskiej
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. W pierwszy czwartek i pierwszą sobotę po Mszach św. o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne
  5. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 12.30 i 17.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 11.30
  6. Przyszła – II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca jest niedzielą Dzieła Pomocy Ad Gentes. Jest to szczególna okazja do solidarności z polskimi misjonarzami i zaangażowania się na rzecz wsparcia ich działań edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Dzieło Pomocy Ad Gentes działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza zbiórkę ofiar pieniężnych – jest to tzw. jałmużna wielkopostna na misje. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do puszki przy wyjściu z Kościoła po każdej Mszy św. 
  7. W Wielkim Poście pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną. Pomoc w postaci paczek żywnościowych już tradycyjnie zostanie rozdysponowana przed świętami
  8. Rozpoczęły się przygotowania do uroczystości beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca w Warszawie. Dla osób zainteresowanych wyjazdem wszelkich informacji udzielamy w zakrystii

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia