Obchody Święta Wojska Polskiego w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego

11 sierpnia br., żołnierze i pracownicy resortu Obrony Narodowej obchodzili Święto Wojska Polskiego. Tegoroczne obchody odbyły sie na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, a rozpoczął je Dzień Otwartych Koszar,  podczas których miłośnicy lotnictwa i militariów mogli zapoznać sie z wojskowym sprzętem będącym na wyposażeniu bazy, stoiskami promocyjnymi WKU Radom oraz Fabryki Broni “Łucznik”, a także wysłuchać koncertu pieśni żołnierskich w wykonaniu zespołu “Wiarusy”.

W tegorocznych obchodach, których gospodarzem był Dowódca płk dypl. pil. Jan SKOWROŃ, udział wzięły władze parlamentarne, samorządowe, weterani, kombatanci, przedstawiciele jednostek wojskowych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych, instytucji, uczelni, placówek oświatowych oraz radomska społeczność. Główne uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą, której przewodniczył i wygłosił homilię Biskup Radomski Henryk TOMASIK, następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono awanse na wyższe stopnie wojskowe oraz wyróżnienia. Uroczystości zakończyły się defiladą pododdziałów oraz przelotem pary samolotów M-28 Bryza i Zespołu Akrobacyjnego “Orlik”. Aby uczcić ten ważny dzień w społeczności wojskowej, delegacja z 42. BLSz, złożyła także kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza przy Kościele Garnizonowym.

Tekst i foto: p. Anna KUNA