Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Zapraszamy

W niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji pomordowanych, poległych oraz zmarłych Żołnierzy Niezłomnych, oraz zmarłych członków Radomskiego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i członków organizacji niepodległościowych upamiętniających okres zniewolenia komunistycznego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się przy pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość przy ul. Władysława Beliny – Prażmowskiego. 

Program uroczystości: 

  •       Godz. 12.00 – Msza św. w Kościele Garnizonowym
  •       Godz. 13.30 – Zbiórka przy Pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość przy ul. Władysława Beliny – Prażmowskiego. Odegranie hymnu państwowego, Wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci, Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem przez organizatorów i zaproszone delegacje