Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca br., odbyły się uroczystości poświęcone żołnierzom niepodległościowego podziemia.

Garnizonowe obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą święta
w Kościele Garnizonowym, celebrowaną przez Kanclerza Kurii Radomskiej
ks. prałata Edwarda PONIEWIERSKIEGO w intencji „Żołnierzy Wyklętych”.
W uroczystości udział wzięli: Sekretarz Stanu w MON Wojciech SKURKIEWICZ, Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk dypl. pil. Jan SKOWROŃ, władze rządowe i samorządowe, przedstawiciele władz mundurowych, organizacji kombatanckich, szkół oraz licznie zebrane społeczeństwo.

W kolejnej części uroczystości poszczególne delegacje udały się na ulicę Beliny-Prażmowskiego pod Pomnik Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość „Żołnierze Wyklęci”, gdzie odegrano hymn państwowy, następnie żołnierze 42. BLSz oddali salwę honorową, a mjr Rafał ŁYŻWA odczytał Apel Pamięci. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Tekst i fot.: p. Anna KUNA