Msza święta w intencji służb mundurowych Garnizonu Radom

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych działających na terenie miasta i regionu radomskiego ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyło się tradycyjnie w siedzibie Międzynarodowego Centrum Wolontariatu w Radomiu i miało inny charakter niż zwykle. Przedstawiciele służb mundurowych spotkali się na Eucharystii w radomskim kościele garnizonowym pw. św. Stanisława Biskupa, gdzie w ich intencji sprawowana była Mszy św., a przewodniczył jej bp Piotr Turzyński.

W homilii biskup podkreślił: – Warto sobie uświadomić, że Chrystus jest oczekiwany, przepowiadany przez wielu i zapowiadany. W nim się spełniają wszystkie przepowiednie. I On podzielił historię – na przed Chrystusem i po Chrystusie. Rok zero to rok narodzenia Chrystusa. On jest panem historii. Biskup zachęcał, abyśmy podczas celebrowania naszej tradycji związanej z choinką i obdarowywaniem siebie prezentami poczuli obecność Chrystusa.

– Żebyśmy w tej tradycji ślicznej zobaczyli głębię. On naznaczył historię i naszą cywilizację. Nie można sobie wyobrazić świata bez kościołów, katedr, krzyży na murach, kapliczek przydrożnych. To jest nasz świat, to jest nasza głębia. Trzeba, aby każdy z nas, jako chrześcijanin miał głęboką relację z Jezusem. To, co zewnętrzne jest piękne i cudowne, ale wejść do tego, co głębokie i ważne. Bo On jest naszym Zbawicielem i mamy nadzieję, że pomoże nam i dziś zwyciężyć pandemię, utrzymać nasze rodziny. I niech On będzie w naszym życiu – podkreślił bp Piotr.

Gabriel Marciniak, diecezjalny duszpasterz służb mundurowych, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej na Obozisku w Radomiu, inicjator spotkania służb mundurowych, podziękował za obecność i sprawowanie Eucharystii bp. P. Turzyńskiemu oraz kapelanom służb mundurowych. Kapłan powitał także obecnych w świątyni.

Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożył bp P. Turzyński. – Kochani państwo. Proszę przyjąć ode mnie i od nas wszystkich serdeczne życzenia, aby podczas Świąt Bożego Narodzenia, które zawsze są wyjątkowe, pomimo obowiązków i służby, i tego, co trzeba zrobić, znaleźć czas dla rodziny. Czas na zwyczajne, proste relacje, na posiedzenie razem, pośpiewanie kolęd. Żebyście w świąteczny czas znaleźli pokój serca i radość z najprostszych rzeczy, bo Chrystus przychodzi w prostocie. Niektórzy myśleli, że przyjdzie w chwale, w wielkości, a on przyszedł, jako Boże Dziecię, drobne, małe, zależne od rodziców. Te proste rzeczy, żeby was też cieszyły – bycie razem w rodzinie, uśmiech, dobroć, miłość. Życzę błogosławionych, dobrych świąt. Niech Pan Jezus przyniesie wam radość i głęboki pokój serca, i wszelkie dobra, które On najlepiej wie, komu, jakie są potrzebne – powiedział biskup.

Po Mszy św. bp Piotr i ks. G. Marciniak wręczyli przedstawicielom służb mundurowych opłatki, wigilijne świece i obrazki.

radom.gosc.pl

Foto: Anna Kuna