Msza św. w intencji Ojczyzny i Powstańców Warszawskich z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstańczy czyn wzywa nas do narodowej jedności – mówił ks. Mirosław Dragiel, kapelan mazowieckiej policji, który 1 sierpnia wygłosił homilię w Kościele Garnizonowym św. Stanisława Bp w Radomiu. Wierni modlili się w intencji Ojczyzny i Powstańców Warszawskich. W liturgii uczestniczyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na czele z ppłk Łukaszem Baranowskim, dowódcą 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

Mszy świętej przewodniczył ks. Andrzej Góźdź, który przez ponad 30 lat pracował w Polskiej Misji Katolickiej we Francji. – Dziękujmy za wolną i rozwijającą się Ojczyznę oraz bohaterów Powstania Warszawskiego, których dzisiaj wspominamy – mówił ks. Góźdź.

Homilię wygłosił ks. Mirosław Dragiel, kapelan mazowieckiej policji, który mówił, że dzisiaj “wspominamy zbrojny czyn niezłomnej stolicy”. – Budując jedność społeczną i narodową należy koniecznie obudzić jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za każde wypowiadane słowo i podejmowany czyn. Możemy się różnić, ale szlachetnie. Możemy się spierać, ale musimy stać na gruncie prawdy i szanować godność drugiego człowieka – mówił ks. Dragiel.

Dalej nawiązując do słów Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka powiedział, że różnice i spory nie mogą przesłonić dobra nadrzędnego, na które wskazują nam dzisiaj Warszawscy Powstańcy. – Dlatego też powstańczy czyn wzywa nas do narodowej jedności – powiedział kapelan mazowieckiej policji.

Jeszcze dzisiaj w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 16.55, bezpośrednio przed godziną “W”, Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Radomiu zaprasza na modlitewny Apel na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego.

– Zgromadzimy się przy grobie ks. biskupa Edwarda Materskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, zaprzysiężonego członka Armii Krajowej – zachęca prezes KIK Jan Rejczak. Msza święta w intencji powstańców sprawowana będzie także w niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 12.30 w katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu. Eucharystii przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. prałat Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, kapelan KIK.

Radio Plus Radom