Koncert Papieski

28 czerwca br., w Kościele Garnizonowym Parafianie mieli okazję wysłuchać Koncertu Papieskiego, którego motywem przewodnim była pamięć o św. Janie Pawle II. Autorem projektu był Robert Grudzień – radomski kompozytor i artysta muzyk. Należy wspomnieć, że rok 2020 został uchwalony przez Sejm RP rokiem św. Jana Pawła II.

W niedzielny wieczór uczestnicy koncertu mogli wysłuchać pieśni kościelnych i nie tylko, w wykonaniu znanych artystów polskiej estrady oraz opery.  W muzyczny świat przeniosła nas światowej sławy polska śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska oraz Maciej Miecznikowski.  Na skrzypcach zagrał kompozytor muzyki klasycznej i filmowej – Bogdan Kierejsza, na organach i fortepianie zagrał Robert Grudzień, natomiast w świat poezji przeniósł słuchaczy poeta Krzysztof Cezary Buszman.

To wspaniałe muzyczne wydarzenie było także doskonałą okazją do wręczenia medali pamiątkowych wydanych przez Ordynariat Polowy z okazji 100 rocznicy utworzenia Biskupstwa Polowego w Polsce, które z rąk Proboszcza Parafii Wojskowej – ks. ppłk Kryspina Raka, odebrali wszyscy artyści biorący udział w koncercie.

Tekst i foto: Anna KUNA