229 rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja w Garnizonie Radom

W tym roku niezwykle skromnie uczciliśmy 229. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Garnizonie Radom. Jednak najważniejsza jest pamięć nawet ta wyrażona chociażby symbolicznie.

W samo południe, delegacja z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego złożyła kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, znajdującej się na placu przy Kościele Garnizonowym. Następnie w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył bp radomski Henryk Tomasik. W eucharystii udział wzięli przedstawiciele 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich.

Tekst i fot. Anna KUNA

 Zapraszamy na relacje na stronie Radia Plus i Diecezji Radomskiej:

W 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Msza św. za Ojczyznę i Akt Zawierzenia w radomskiej katedrze