Ekstremalna Droga Krzyżowa

– Zapraszamy do podjęcia wyzwania, bo warto żyć ekstremalnie. – zachęcają radomscy duszpasterze akademiccy i zapraszają na kolejną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Kościół XXI wieku”.

W naszej diecezji odbędzie się w kilkunastu miejscach i w kilku terminach. Poniżej przedstawiamy trasy.

1. Radom

Radomska EDK wyruszy 12 kwietnia z Katedry pw. Opieki NMP w Radomiu do Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku.

– Do wyboru jest 5 tras o długości od 40 do 50 km. Wyruszamy z Katedry Radomskiej do Sanktuarium w Skrzyńsku. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 19.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Rozprowadzanie pakietów uczestnika od godz. 17.00 w salce parafialnej i przedsionku katedry. Rejestracja pątników na stronie internetowej: https://www.edk.org.pl. Zapraszamy do podjęcia wyzwania, bo warto żyć ekstremalnie. – zachęcają radomscy duszpasterze akademiccy.

Trasy radomskie:

  • Biało-Czerwona – ks. Romana Kotlarza (50 km): Radom (Katedra pw. Opieki NMP) – Kaptur – Janiszew – Kozinki – Wola Taczowska – Taczów – Gulinek – Przytyk – Podgajek – Jagodno – Wrzos – Goszczewice – Dębiny – Podłąki – Wistka – Skrzyńsko (Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej) – [OPIS na EDK]
  • Czarna – św. Ojca Pio (47 km): Radom (Katedra pw. Opieki NMP) – Kozia Góra – Cerekiew – Kolonia Cerekiew – Golędzin – Jaszowice – Jaszowice Kolonia – Stary Młyn – Jagodno – Potkanna – Ostrołęka – Dąbrowa Goszczewicka – Jamki – Dębiny – Podłąki – Wistka – Skrzyńsko (Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej) – [OPIS na EDK]
  • Czerwona – św. Jadwigi Królowej (49 km): Radom (Katedra pw. Opieki NMP) – Zamłynie – Halinów – Wośniki – Pruszaków – Podkończyce – Franciszków – Wolanów – Garno – Chronówek – Chałupki Łaziskie – Omięcin – Pogroszyn – Ryków – Żuków – Skrzynno – Skrzyńsko (Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej) – [OPIS na EDK]
  • Niebieska – Św. Michała Archanioła (46 km): Radom (Katedra pw. Opieki NMP) – Kozia Góra – Cerekiew – Wacławów – Bieniędzice – Krzyszkowice – Głogów – Wólka Domaniowska – Plec – Komorów – Zagórze – Romualdów – Skrzyńsko (Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej) – [OPIS na EDK]
  • Żółta – św. Klary (42 km): Radom Śródmieście (Katedra Opieki NMP) – Kozia Góra – Cerekiew – Wacławów – Chruślice – Zabłocie – Kolonia Wawrzyszów – Mniszek – Kłudno – Kochanów Wieniawski – Sokolniki Suche – Skrzynno – Skrzyńsko (Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej) – [OPIS na EDK]

Tego samego wieczoru (12 kwietnia) po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z parafii pw. św. Wacława w Radomiu. Trasa licząca 46 km prowadzi do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Trasa: Radom (Kościół pw. św. Wacława), ul. Limanowskiego, ul. Starokrakowska – Kowala – Ruda Wielka – Tomaszów – Lipienice Dolne – Jastrząb – Gąsawy Rządowe – Lipowe Pole – Skarżysko-Kamienna (Ostra Brama) – [OPIS na EDK].