DZIEŃ PAMIĘCI O POLEGŁYCH I ZMARŁYCH W MISJACH I OPERACJACH WOJSKOWYCH POZA GRANICAMI PAŃSTWA

21 grudnia br., w Kościele Garnizonowym została odprawiona Msza św. w intencji poległych i zmarłych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa oraz ich rodzin, której przewodniczył ks. ppłk Kryspin Rak – proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu. We Mszy uczestniczyli: Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Maciej SIEMIŃSKI, Szef Sztabu ppłk Ireneusz BĘBENEK, członkowie stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oraz mieszkańcy Radomia.  
Po Mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod Tablicą poświęconą wszystkim weteranom działań poza granicami państwa.

21 grudnia zgodnie z Decyzją Nr 296/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lipca 2015 roku obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.