Dyrekcja i uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święto Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w radomskiej katedrze. Przewodniczył jej biskup Henryk Tomasik, który w swojej homilii mówił między innymi o wartościach, które legły u podwalin odtworzonego państwa polskiego.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odbył się uroczysty apel wojskowy. Przed płytą grobu Nieznanego Żołnierza została zaciągnięta Warta Honorowa, Orkiestra Wojskowa z Radomia odegrała hymn państwowy. Podczas uroczystości odbył się Apel Poległych, w ramach którego szczególne miejsce zajęło wspomnienie osób zasłużonych dla Państwa Polskiego.

Głos zabrał prezydent Radomia Radosław Witkowski, który stwierdził, że Niepodległość zawdzięczamy takim postaciom jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, ale także naszym lokalnym bohaterom takim jak Jan Wigura, Stanisław Kelles – Krauz, Józef Mariański.

Na zakończenie uroczystości na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

Naszą placówkę ma uroczystościach reprezentowali, dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ: p. Katarzyna Kołodziejska, insp Policji  w st. spocz. Rafał Korczak oraz uczniowie Paulina Milczarska 3TA;Tomasz Kwiecień 3TC; Mikołaj Kwaciszewski 3TA; Kacper Suligowski 1 TA.

Tekst i foto Sławomir Gąsior