Delegacja 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego uczciła 10. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej i 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

Data 10 kwietnia jest Polakom szczególnie znana nie tylko ze względu na tragiczne wydarzenia sprzed 10 lat, kiedy to w katastrofie rządowego samoloty TU-154 zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech KACZYŃSKI, ale również dlatego, że lecieli oni aby oddać hołd ofiarom zbrodni katyńskiej z 1940 roku.

10 kwietnia br., delegacja 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego z Zastępcą Dyrektora Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa w MON Panem Pawłem DYCHTEM, Dowódcą Garnizonu Radom płk. pil. Maciejem SIEMIŃSKIM, w ciszy i zadumie  złożyła kwiaty w miejscach upamiętniających ofiary katastrofy oraz bohaterów pomordowanych w Katyniu – na grobie kpt. pil. Artura ZIĘTKA, w Alei Dębów Katyńskich, pod Pomnikiem Katyńskim znajdującym się na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Radomiu, pod Pomnikiem Pary Prezydenckiej Marii i Lecha KACZYŃSKICH oraz pod Tablicą Upamiętniającą 96 Ofiar Katastrofy, znajdującej się przy Urzędzie Miasta w Radomiu.

          Tekst i fot.: p. Anna KUNA