8 Maja – Wspomnienie Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, Patrona naszej Parafii Wojskowej

W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, patrona naszej Parafii Wojskowej.
W tym dniu przypada także 75. rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuacją epidemiologiczną – planowane uroczystości będą miały skromny wymiar. 

O godz. 11.45 na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przed Kościołem Garnizonowym zostaną złożone wiązanki kwiatów. 

O godz. 12.00 w Kościele Garnizonowym zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Bp Henryka TOMASIKA – Biskupa Radomskiego w intencji poległych i pomordowanych w okresie II Wojny Światowej oraz w intencji naszych Parafian, żołnierzy i rodzin wojskowych Garnizonów Radom i Grójec oraz wszystkich związanych z naszą wojskową świątynią.

Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które określa liczbę uczestników podczas sprawowania kultu religijnego – w Kościele Garnizonowym w trakcie sprawowania kultu religijnego może uczestniczyć do 35 osób. 

Na zdjęciu obraz św. Stanisława w ołtarzu Kościoła Garnizonowego w Radomiu. (Eksponowany w dniu liturgicznego wspomnienia św. Stanisława, biskupa i męczennika)